Programa

07 07 - 20:00

PETRO GENIUŠO rečitalis

locationPalangos Kurhauzo salė

Tradicija tapęs Lietuvos pianizmo grando Petro Geniušo rečitalis. Šįkart greta F. Liszt sonatos pianistas atliks ir savo improvizaciją M. K. Čiurlionio temomis.

Dalyvauja Giedra Julija Tutkutė (arfa). Koncertą pristato Veronika Vitaitė.



PROGRAMOJE:
F. Liszt – Sonata h-moll
Improvizacijos M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais

Skaityti plačiau

07 08 - 20:00

LUCAS LOPEZ LOPEZ, VILIJA KUPREVIČIENĖ ir ALEKSANDRA ŽVIRBLYTĖ

locationPalangos Kurhauzo salė

Pirmą kartą Lietuvoje –  spalvinga programa, atliekama pirmą kartą Lietuvoje viešinčio žymaus Ispanijos baritono Lucas Lopez Lopez drauge su sopranu, pakerėjusiu Lietuvos ir užsienio publiką Vilija Kuprevičiene bei pianiste Aleksandra Žvirblyte.

Dalyvauja LSKD „Guboja“ organizuojamos „Perliukų akademijos“ vokalistės Vaida Butautaitė-Sankovskaja ir Raminta Stankevičiūtė (koncertmeisterė Donata Petrauskienė). Koncertą pristato Veronika Vitaitė .

 

PROGRAMOJE: 
F. Poulenc – „Les chemins de l’amour“
G. B. Martini – „Plaisir d’amour“
A. Mahler – „Laue Sommernacht“ 
F. Mompou – „Aureana do Sil“ 
P. Sorozabal – Romansas „Dile…“ iš operetės „Don Manolito“
H. Villa-Lobos – Arija (kantilena) ir Danza (šokis) iš “Bachianas brasileiras”
P. Sorozabal – „La del manojo de Rosas“
X. Montsalvatge – „Moçambique onde nascí… Sou cego“ iš operos „Babel 46“
F. Cilea – Arija „Io son l'umile ancella“ iš operos „Adriana Lecouvreur“
R. Chapí – „La lluvia ha cesado“ iš operos „La Tempestad“

Skaityti plačiau

07 09 - 20:00

RŪTA RIKTERĖ ir ZBIGNEVAS IBELHAUPTAS

locationPalangos Kurhauzo salė

Scenoje pasirodys žymiausias Lietuvos fortepijoninis duetas – Nacionalinės premijos laureatai Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas.

Dalyvauja Meda Siliūtė ir Pijus Pirogovas (fortepijoninis duetas).
Koncertą pristato Veronika Vitaitė.

 


PROGRAMOJE:
F. Schubert – Charakteringas maršas Nr.1 C-dur, D968b
F. Schubert – Fantazija f-moll, D940
M. K. Čiurlionis – Ekspromtas fis-moll, VL181 (K. Grybausko transkripcija)
E. Grieg – Siuitos „Peras Giuntas“ fragmentai:
„Auštantis rytas“
„Anitros šokis“
„Kalnų karaliaus uoloje“
J. Brahms – 2 vengrų šokiai: Nr.2 d-moll, Nr.6 Des-dur
A. Dvořák – 2 slavų šokiai; op.72 Nr.2 e-moll, op.46 Nr.1 C-dur
M. Ravel – Feria iš „Ispaniškos rapsodijos“

Skaityti plačiau

07 10 - 20:00

LOVRE MARUŠIĆ rečitalis

locationPalangos Kurhauzo salė

Vienas ryškiausių jaunosios kartos pianistų, prestižinių tarptautinių konkursų JAV, Portugalijoje, Prancūzijoje nugalėtojas Lovre Marušić (Kroatija).

Dalyvauja Milana Čuchriajeva (fortepijonas).
Koncertą pristato Veronika Vitaitė.

 

PROGRAMOJE:
D. Scarlatti – Sonata E-dur, K 380
J. S. Bach – Chromatinė fantazija ir fuga d-moll, BWV 903
L. van Beethoven – Sonata Nr. 31 As-dur, op. 110
J. S. Bach – Itališkas koncertas, BWV 971

Skaityti plačiau

07 11 - 20:00

GUNTARS FREIBERGS ir PAVELAS GIUNTERIS

locationPalangos Kurhauzo salė

Kurhauzo scenoje susitiks du tarptautinį pripažinimą pelnę perkusijos meistrai – Guntars Freibergs (Latvija) ir Pavelas Giunteris (Lietuva).

Dalyvauja LSKD „Guboja“ organizuojamos „Perliukų akademijos“ džiazo pianistas Raigardas Daraganas.
Koncertą pristato Veronika Vitaitė.

 

PROGRAMOJE:
A. Koppel – Toccata (marimbai ir vibrafonui)
A. Gerassimez – Asventuras
G. Casado – Siuita violončelei solo (G.Freibergs aranž. marimbai)
N. Rosauro – Tokata ir divertismentas (marimbai ir vibrafonui)
T. Yariv – Gyro (perkusininkų duetui)

Skaityti plačiau

07 12 - 20:00

ROKAS ir SONATA ZUBOVAI

locationPalangos Kurhauzo salė

Roko Zubovo ir Sonatos Zubovienės duetas pristatys programą "Skambanti spalvų Jūra. Čiurlionis ir Debussy” . Bus atliktos dviejų didžiųjų kompozitorių simfoninių poemų “Jūra” transkripcijos fortepijonui keturiomis rankomis. Programa skirta C. Debussy 160-osioms gimimo metinėms.

Dalyvauja Ąžuolas Lukošius (fortepijonas). Koncertą pristato Veronika Vitaitė

 

PROGRAMOJE:
Cl. Debussy – Trys eskizai simfoniniam orkestrui „Jūra“ (transkripcija fortepijonui keturioms rankoms):
1. „De l'aube à midi sur la mer“ / „Jūra nuo aušros iki pusiaudienio“
2. „Jeux de vagues“ / „Bangų žaismas”
3. „Dialogue du vent et de la mer“ / „Vėjo ir bangų dialogas”
M. K. Čiurlionis – Simfoninė poema „Jūra“ (J. Čiurlionytės transkripcija fortepijonui keturioms rankoms)

Skaityti plačiau

07 13 - 20:00

FABIO ROMANO rečitalis

locationPalangos Kurhauzo salė

Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis pristato pirmą kartą Lietuvoje solinį koncertą surengsiantį tarptautinių konkursų nugalėtoją Fabio Romano (Vokietija).

Dalyvauja Sofija Pociūtė (fortepijonas).
Koncertą pristato Veronika Vitaitė.

 

PROGRAMOJE:
W. A. Mozart – Fantazija c-moll
J. Brahms – Fantazijos op. 118
F. Chopin – 24 preliudai op. 28

Skaityti plačiau

07 14 - 20:00

FESTIVALIO BAIGIAMASIS RENGINYS

locationPalangos koncertų salė

Palangos koncertų salėje – Jono Jurkūno roko fantazija pagal M. K. Čiurlionio muziką “Čiurlionis Rex”, kurią atliks Šv. Kristoforo orkestro kamerinis orkestras, ryškiausias Lietuvos saksofonininkas Petras Vyšniauskas, LMTA fortepijono profesorė pianistė Aleksandra Žvirblytė, Robotic Folk (elektroninė gitara), Robertas Semeniukas (gitara), Tadas Žukauskas (bosinė gitara), Domantas Razmus (mušamieji), gitaristas iš Švedijos – Staffan Österlind bei Vokietijos žvaigždė – perkusininkas Klaus Kugel.
Dirigentas – Modestas Barkauskas.

 

 

Skaityti plačiau

07 03 - 20:00

DMYTRO GNATIV ir PAULIAUS ANDERSSON koncertas

locationPalangos kurhauzo salė

Labdaringas koncertas Ukrainai paremti. Scenoje susitinka dvi jaunosios kartos žvaigždės – pirmą kartą Lietuvoje viešintis fleitininkas Dmytro Gnativ (Ukraina-JAV) ir pianistas Paulius Andersson (Lietuva-Danija). Programoje – ukrainiečių kompozitorių kūriniai.
Visos lėšos už parduotus šio koncerto bilietus bus skirtos Ukrainai.

 

 

PROGRAMA:
M. Skoryk – Melodija
Z. Kolodyb – Poema
Y. Stankovych – Quasi sonata Nr.2
Y. Stankovych – Serenadų sonata
A. Shtoharenko – Divertismentas fleitai su kameriniu orkestru C-dur

Koncertą pristato – Veronika Vitaitė
Dalyvauja – Kaja ir Klėja Kašubaitės (fortepijoninis duetas)

Skaityti plačiau

07 05 - 16:00

FESTIVALIO PRELIUDAS

locationBirutės parko rotonda

5 valandas po atviru dangumi vyksiantis jaunųjų muzikų iš įvairių šalių ir įvairių Lietuvos miestų maratonas.

KONCERTUOJA: Mindaugas Girdenis, Kaja Kašubaitė, Klėja Kašubaitė, Ugnė Kripaitė, Ąžuolas Lukošius, Joris Mikužis, Marija Normantaitė, Jonas Augustinas Normantas, Saulė Pukinskaitė, Skaistė Prūsaitytė, Paulina Keitlin Razminaitė, Eligijus Račkauskas, Matas Stabingis, Elinga Stigaitė, Dima Svichkar, Emilis Šarinskas, Elija Šlušnytė, Airida Stundė, Danielė Tiškutė, Judita Trumpulytė, Jonas Udalcovas, Guoda Valackaitė, „Perliukų akademija“ dalyviai: Vaida Butautaitė, Deividas Kaniauskas, Arentas Katkus, Nedas Normantas, Raminta Stankevičiūtė, BĮ Neįgaliųjų centro ansamblis „Klaipėdos lakštutė“.

JAUNŲJŲ TALENTŲ MARATONO "PRELIUDAS" PROGRAMA 

Skaityti plačiau

07 06 - 20:00

FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS

locationPalangos Kurhauzo salė

Iškilmingai jubiliejinį X tarptautinį M. K. Čiurlionio muzikos festivalį atidarys Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestras ir solistė – Ugnė Lamsaitytė (fortepijonas). Jaunieji muzikai liepos 6 dienos koncertui parengė įvairią, nuotaikingą programą.
Valstybės dienos proga 21 val. drauge su viso pasaulio lietuviais tradiciškai giedosime Tautišką giesmę.

Koncertą pristato Veronika Vitaitė.

 

PROGRAMOJE:
M. K. Čiurlionis – Simfoninė poema „Miške“
F. Chopin – Koncertas fortepijonui Nr. 1 e-moll, op. 11
A. Dvořák – Slavų šokiai Nr. 2, op. 46 ir Nr. 4, op. 72
A. Marquez – Danzon Nr. 2
G. Abarius – „Palaimink Dieve mus“
V. Kudirka – „Tautiška giesmė“

Skaityti plačiau

VšĮ “Klasika LT”
www.klasika.org

Informacija apie M. K. Čiurlionio festivalį:
[email protected]